KONST / Ramar / Ram 11955207
*
nr 1195 5207
Ram
förgylld, innermått: ca 23x35 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2018
kl 20:14:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/8 11:11:44
1
350 kr
5/8 10:23:26
2
350 kr
5/8 10:23:26
1
350 kr (Budbetjänt)
6/8 20:04:24
3
450 kr
6/8 20:09:29
4
450 kr
6/8 20:09:29
3
450 kr (Budbetjänt)
6/8 20:09:53
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45
*
Ram
Läs om budbetjänten
nr 1195 5207
Ram
förgylld, innermått: ca 23x35 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/8 11:11:44 | 1 | 350 kr |
| 5/8 10:23:26 | 2 | 350 kr |
| 5/8 10:23:26 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:04:24 | 3 | 450 kr |
| 6/8 20:09:29 | 4 | 450 kr |
| 6/8 20:09:29 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 6/8 20:09:53 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:45



